•  

Koupelny pro seniory

Rainshower Sprchový systém na omítku

Při projektování koupelny vhodné pro seniory jsou zásadními aspekty komfort, použitelnost a bezpečnost.

Snadno použitelné umyvadlové baterie s přídavnými bezpečnostními funkcemi

Součástí všech jednopákových koupelnových baterií je technologie GROHE SilkMove®. Široký úhel otáčení zajišťuje snadné a plynulé ovládání teploty a proudu vody jednou rukou.

Součástí kolekcí Essence a Concetto jsou baterie s vysokým ramínkem, které umožňují spouštět proud vody v pohodlné poloze. Kolekce Atrio zahrnuje model s otočným ramínkem, které lze otočit až na stranu umyvadla, což je praktické například při mytí vlasů.

Po instalaci umyvadlové baterie je možné nastavit regulátor teploty na požadovanou úroveň. Regulátor funguje na principu omezení maximálního úhlu otočení páky na levou stranu ovládající proud horké vody.

Přídavnou bezpečnost nabízí možnost instalace termostatu Grohtherm Micro, který chrání před opařením v případě změny teploty ve vodovodní přípojce během používání baterie. Instaluje se pod umyvadlo a je možné jej instalovat dodatečně.

Bezpečnost a ergonomie při sprchování

Jakmile stárneme, stává se pokožka čím dál tenčí a riziko popálení se zvyšuje. Součástí termostatických sprchových baterií je technologie GROHE TurboStat®. Ta zajišťuje stálou teplotu vody po celou dobu sprchování, nezávisle na případných fluktuacích ve vodovodní přípojce. Tlačítko SafeStop zabraňuje nechtěnému zvýšení teploty nad 38 °C.

Technologie GROHE CoolTouch® zajišťuje, že teplota vnějšího povrchu termostatické baterie a rukojeti ručních sprch nikdy nepřekročí teplotu vodního proudu.

Vestavěné termostatické baterie mohou být instalovány na jakémkoliv dostupném místě a pohodlné výšce, například u vchodu do sprchového koutu.

Nastavitelné instalační rámy pro vyšší komfort

Sanitární instalační rámy Rapid SL nabízejí několik funkcí, které vedou ke zvýšení pohodlí používání koupelny. Rámy pro závěsné toalety mají nastavitelnou výšku, což primárně slouží k vyrovnání nerovností podlahy, ale lze toho využít i pro zvýšení polohy záchodové mísy, a to až do pohodlné výšky 46 cm nad podlahu.
Rámy určené pro nástěnnou montáž umyvadel 80 cm nad podlahou (namísto standardních 85 cm) jsou zase vhodné pro použití na kolečkovém křesle. K dispozici jsou rovněž součásti umožňující bezpečnou instalaci držadel.

Snadno použitelné ovládací tlačítka
Veškeré ovládací tlačítka GROHE se snadno obsluhují a splňují požadavky seniorů. Ovládací tlačítko Skate Air (38564) bylo certifikováno Německou společností pro gerontotechnologii (GGT Deutsche Gesellschaft für Gerontotechnik®). Splachování je pneumaticky aktivováno stisknutím tlačítka. Toto tlačítko není nutné přímo připojit ke splachovacímu systému a lze jej tedy umístit na lépe přístupné místo.

Elektronické a digitální koupelnové produkty

GROHE Ondus® Digital Ovládací tlačítko
Baterie GROHE Ondus® Digital ovládaná jedním dotykem
Naše řady elektronických ovládacích tlačítek a vodovodních baterií obsahují infračervenou technologii pro odlehčenou a elektronickou manipulaci s pákou baterie nebo ovládacím tlačítkem. Oceňovaná kolekce GROHE Ondus® využívá nejnovějších digitálních rozhraní u baterií a sprch ovládaných jedním dotykem.