•  

GROHE Light

Minimalizuje přítomnost olova a niklu v pitné vodě.

Mosazný materiál GROHE Light, ručně vyrobený přímo společností GROHE, byl navržen s ohledem na naprostou minimalizaci výskytu olova a niklu v pitné vodě.

Společnost GROHE je jediným výrobcem vodovodních baterií, který disponuje vlastními slévárnami kovů. Každá továrna GROHE obsahuje centrální pec, která z jednotlivých surovin produkuje zmíněnou mosaz. Společnost GROHE při slévání nepoužívá předem vyrobené směsi, takže je zaručen 100% přehled a kontrola nad složením výsledné slitiny.
Jakožto mistři technologie v odlévání mosazi dovedli zaměstnanci společnosti GROHE výrobní proces k naprosté dokonalosti. Produkty značky GROHE snižují přítomnost olova ve vodě až o 35 % ve srovnání s výrobky vybavenými typickými slitinami, což překonává požadavky téměř všech zákonných předpisů po celém světě. Při výrobě navíc společnost GROHE až z 80 % používá recyklované materiály, avšak zároveň bez snížení kvality mosazi.

Mosaz GROHE LIGHT: technologie, která snižuje obsah olova na maximálně 0,9 % a je používána ve všech továrnách společnosti GROHE. To je o 40 % méně, než kolik určuje německý průmyslový standard (DIN 1982).