•  

Kniha Water Enjoyment 2013 - Světové reference

Společnost GROHE představuje třetí vydání své referenční knihy „Water Enjoyment“ a odpovídající aplikaci pro iPad® se stejným názvem.

Na základě velkého úspěchu prvních dvou vydání knihy „Water Enjoyment“ představila společnost GROHE na veletrhu ISH 2013 v německém Frankfurtu její třetí vydání a spolu s ní i stejnojmennou aplikaci.

Kniha na více než 200 stránkách představuje významné architektonické projekty zahrnující produkty společnosti GROHE. Vybrané projekty z oblasti hotelnictví, sportu a volného času, zdravotnictví, dopravy, vzdělávání, vědy a urbanismu ukazují souhru designu, technologie a udržitelnosti. Mnoho uvedených staveb se vyznačuje důmyslným ekologickým řešením a může se chlubit oceněními za design. Oceněné projekty, které jsou v knize k vidění, zahrnují například Exchange Hotel v Amsterdamu navržený mladými návrháři Matthijsem van Cruijsenem a Inou Meijer nebo avantgardní hotel Sofitel Vienna Stephansdom, jejímž autorem je držitel Pritzkerovy ceny Jean Nouvel.

„S nadšením pozorujeme, že naše publikace Water Enjoyment přitahuje téměř stejnou pozornost z řad architektů a designérů, jako samotné vyobrazené projekty,“ říká David J. Haines, výkonný ředitel Grohe AG. „Skutečnost, že tolik ikonických staveb používá naše produkty, svědčí o vysoce úspěšné práci našeho týmu návrhářů v Düsseldorfu.“

Focus on people and sustainability

Kromě ukázek výjimečné architektury klade poslední vydání knihy „Water Enjoyment“ důraz na lidi, a to např. představením akademie GROHE Jal Academy čtenářům. Tato škola, které je součástí výukového centra Don Bosco v indické Bombaji, zavedla úspěšný program vychovávající mládež z problematického prostředí v kvalifikované instalatéry. Společenská angažovanost a udržitelné řízení důležitých přírodních zdrojů jsou klíčovými tématy rozhovoru s architektem Koenem Olthuisem, který představuje svou vizi nahrazení slumů v zemích třetího světa efektivními urbanistickými stavbami. Ve svém příspěvku klade architekt Paul Finch důraz na citlivost vůči kulturním a klimatickým změnám a diskutuje o globalizaci trendů v současné architektuře.


Aplikace WATER ENJOYMENT poskytuje přístup k významným architektonickým dílům po celém světě

Nová, interaktivní aplikace „Water Enjoyment“ nabízí jedinečný pohled na realizaci významných projektů z celého světa. Působivé fotografie ze všech tří referenčních knih GROHE doplněné velkým množstvím dalších fotografií a video obsahu vám přinášejí tyto úžasné stavby na dosah ruky. Aplikace slouží jako forma inspirace a praktická příručka pro architekty, návrháře interiérů, plánovače a samozřejmě zákazníky, kteří mají rádi skvělý design. Projekty je možné prohlížet postupně nebo je seřadit od nejnovějších. Uživateli je k dispozici velký výběr architektonických příběhů, půdorysů, výkresů, tiskových zpráv, rozšířená fotografická galerie a mnoho rozhovorů a přídavných informací ve formě videí. U jednotlivých projektů je rovněž možné vidět, které produkty GROHE jsou jeho součástí, a stáhnout podrobné specifikace výrobku.

Aplikace je k dispozici pro iPad® prostřednictvím iTunes Apple Store („GROHE References“).

Water Enjoyment - kniha (EN).
Světové reference 2013, 3. díl.

Prohlédněte si i třetí vydání naší knihy "Water Enjoyment" s nejvýraznějšími a nejslavnějšími projekty Grohe po celém světě realizovaných za posledních 12 měsíců.