•  

Customer Services

Kontakt information

Distriktchefer

Carsten Ravbjerg: (Storkøbenhavn, Nordsjælland & Bornholm)
carsten.ravbjerg@grohe.com

Jan Overgaard: (Midt- & Nordjylland)
jan.overgaard@grohe.com

Morten Faber: (Midt-, Sønderjylland & Fyn)
morten.faber@grohe.com

Simon Sehested (Vest-, Sydsjælland, Lolland-Falster)
simon.sehested@grohe.com


Mathias Pedersen (DIY)
mathias.pedersen@grohe.com
Mobil: 27 22 75 52



Mobil: 40 87 57 26


Mobil: 25 10 84 20


Mobil: 24 87 14 36

Country Director

Poul Christian Pedersen:
poulchristian.pedersen@grohe.com

Mobil: 60 38 69 86

Key Account Manager

Martin Kreutzfeldt (DIY)
martin.kreutzfeldt@grohe.com

Christian Pedersen (Kitchen)
christian.pedersen@grohe.com
Mobil: 26 73 24 08


Mobil: 28 72 10 90

Projekt

Henning Lien: (Senior Project Sales Manager)
henning.lien@grohe.com


Thomas Knudsen: (Projektchef, Vestdanmark)
thomas.knudsen@grohe.com
Mobil: 20 53 63 20



Mobil: 27 22 75 51

Marketing

Torben Kjærgaard
Marketing Manager Danmark, Country Manager Iceland
torben.kjaergaard@grohe.com

Caspar Fenger
Salgs- og marketingkoordinator
caspar.fenger@grohe.com

Mikkel Alber
Marketingstudent
mikkel.alber@grohe.com

Christopher Clark
Marketingstudent
christopher.clark@grohe.com

Customer Service

Lone Reuss, Olivia Friis, Mike Ziegler, Heidi Schouw
grohe@grohe.dk
Telefon: 44 65 68 00

After Sales

Ivan Pujic, Asser Hagen, Signe Katrine Nielsen
service-dk@grohe.com
Telefon: 44 65 68 00